• правильный монтаж отопления
  • правильный монтаж отопления
  • правильный монтаж отопления
  • правильный монтаж отопления
  • правильный монтаж отопления
  • правильный монтаж отопления

Так як зварювальні апарати для поліпропілену мають низьку ціну і є загальнодоступними, то будь-який не фахівець, який купив апарат за мінімальну ціну з сумнівною якістю може «злити» труби і виконати роботи.

З результатами таких майстрів ми і зіткнулися. Спочатку зі слів господині батарея вкрай погано гріла і була дуже холодна в порівнянні з трубою подачі. Але так як в будинку недавно з’явилися двоє маленьких діток, то її це стан речей вкрай не влаштовувало. Були запрошені сантехніки з колишнього ЖЕКу, які підключили батарею на подачу замість обратки. Підключення було зроблено на металопластик сумнівної якості, який в перший же сезон опалення почав протікати. Далі були запрошені інші сантехніки, які переробили з металопластику на поліпропіленові труби Ekoplastik. Але так як ці труби потребують зачистки так званим обрізним або зачисним пристроєм, якого до речі у них не було, то зачистка проводилася звичайним ножем. Як результат нерівномірне зняття шару алюмінієвої фольги і як видно шару поліпропілену, який не повинен був бути знятий. Як результат такої роботи течі і нерви власників квартири. Після того, як перший раз потекло, вони приїхали щось переробили. Потім як потекло знову стали шукати інших людей для виконання цієї роботи.

Після того, як з нами зв’язалися, майстер, розуміючи, що необхідно оперативно виконати цю роботу в максимально короткі терміни прибув до замовників. На момент приїзду вже був спущений теплоносій із системи. Оглянувши радіатор і підводять труби з фітингами і кранами, майстер склав список всього необхідного для переробки. Крани були відповідні, але було багато зайвих деталей. Мабуть збірка проводилася не на вимогу об’єкта, а за залишками самих «майстрів». Було вирішено лише перепакувати всі з’єднання за новою, так як кваліфікація попередніх працівників викликала сумніви. Різьблення на півдюймових трубах були в хорошому стані і потребували тільки в очищенні від попередньої пакування. З того, що необхідно було купити залишився тільки новий поліпропілен і фітинги. Роботи вирішили зробити тим же Ekoplastik, тільки не Stabi, а Fiber Basalt plus, яка має товщину стінки 2.8мм і допуск для роботи на міському опаленні при максимальній температурі в 90 ° С. Різниця між цими трубами тільки в тому, що одна труба під зачистку, а друга немає. Також були обрані кутові фітинги, які в підсумку дозволили виконати роботу більш красивіше ніж було. Стало можливим зробити обратку прямий, а на подачу запустити трубу без всяких нерівностей в зварюванні, які є порушенням технології з’єднання поліпропіленових труб, по яких в подальшому можуть бути течі. Після завершення всіх робіт майстер дочекався, коли охолоне останній зварний стик і знову запустять опалення. Після запуску течі виявлено не було. Як результат замовниця залишилася задоволена.