Після покупки квартири на житловому масиві Лівобережний 3 власники вирішили зробити ремонт. Будь-який хороший ремонт слід починати з заміни сантехнічних труб і електрики.

В даній квартирі від забудовника були встановлені пластикові труби каналізації та металеві на стояки холодної і гарячої води. Так як з моменту спорудження будинку пройшло досить багато часу, труби почали приходити в непридатність. При монтажі пластикової труби каналізації були допущені неприпустимі помилки. Труби були змонтовані під кутами, і як результат в місцях напруги утворилися тріщини і з’явилися невеликі протікання. На стояку каналізації в кухні так само був раніше зроблений ремонт і встановлена ​​сполучна муфта. Цю трубу так само було вирішено замінити на нову. Для того, щоб максимально знизити шумовий ефект при протіканні води по трубах ми застосували трубу Ostendorf Skolan. Вона володіє товстою стінкою, а також має високу характеристики шумополгащенія. Труби були замінені від стелі до розтруба труби, яка знаходиться в плиті перекриття. Так само була проведена робота по прокладанню каналізаційної труби по санвузлу та ванної кімнаті. Були підключений унітаз, ванна і змішувач. Для тимчасового користування умивальник і ванна були залишені на час проведення ремонту. були лише встановлені нові сифони і змішувач.

При заміні стояків водопостачання була застосована металопластикова труба на прес з’єднаннях Sanha. Це труба німецького виробництва і має хороші характеристики і багаторічний термін служби. Прес з’єднання надійні в експлуатації і з часом не дають течі, як це буває з різьбовими з’єднаннями. Так само величезним плюсом металопластику та pex труб є те, що установчі куточки під прилади мають цілісний металевий корпус. У поліпропілені ж установчі фітинги комбіновані, що може спричинити за собою течі. Це може відбутися з ряду причин: якість води, якість матеріалу, брак у виробництві, надмірне накладення пакувального матеріалу при монтажі приладів (дуже часто таке відбувається). Після заміни стояків були змонтовані лічильники водопостачання на холодну воду, а на гарячу були заглушені методом заварювання газозварюванням. Це зроблено за бажанням замовника, так як централізованої гарячої води користуватися не мають наміру. Стояки також не були замінені. Вступні крани були встановлені найвищої якості, так як вони повинні бути надійні і не підвести в потрібний час. Були обрані кульові крани Oventrop Optiball.

Також в переліку робіт були монтаж двох бойлерів і установка унітазу. Бойлера були по встановлені по 50 літрів кожен. На кожен бойлер були встановлені розбірні з’єднання і відсічні крани Oventrop Optiball. Розводка води по квартирі була виконана трубами Rehau rautitan stabil. Повністю всі труби були утеплені спеціальним утеплювачем K-Flex. Для стояків був використаний каучуковий утеплювач тієї ж фірми. Він обраний не випадково, так як по стояку холодної води взимку протікає дуже холодна вода і відбувається рясне утворення конденсату. Якщо використовувати звичайний базарний мерілон, то від цієї проблеми не позбутися.

Після всіх робіт система була заповнена водою і ретельно оглянута на предмет течі. Витоків виявлено не було.